Zayıf şifreler, Rusya'da bilgisayar korsanlığının ana nedenlerinden biridir

Zayıf şifreler, Rusya'da bilgisayar korsanlığının ana nedenlerinden biridir

 

zayif-sifreler-rusyada-bilgisayar-korsanligi-nedeni

Sberbank Bi.Zone şubesi siber güvenlik uzmanlarına göre çoğu kullanıcı, siber suçluların vakaların yüzde 46'sında kolayca tahmin edebileceği kadar basit parolalar kullanıyor.

Ayrıca, Rus ödeme sistemi "Mir Plat.form" ile ilgili bir araştırmaya göre, Rusların üçte birinden daha azı (% 28) internette farklı şifreler kullanıyor ve diğer Rus vatandaşlarının verileri tehdit altında.
Örneğin, çoğu Rus, farklı siteler için aynı veya benzer şifreleri kullanmaya alışkındır. Aynı zamanda,% 76'sı şifreleri hatırlıyor,% 40'ı otomatik kaydetmeyi kullanıyor,% 29'u kağıda yazıyor ve% 18'i metin biçiminde cihazlarında kaydediyor.

Dijital güvenlik uzmanları, farklı siteler ve hizmetler için farklı parolalar kullanmanız gerektiğine inanıyor. Üstelik bunları hatırlamak, yazmaktan veya otomatik kaydetmeyi kullanmaktan daha güvenlidir. Onlara göre, çoğu izinsiz giriş, tek bir parolanın sızdırılması ve diğer hizmetlere kaba kuvvetle uygulanması nedeniyle meydana gelir.

Yandex, tekrarların tehlikeli olduğunu doğruladı, saldırgan şifreyi bulursa, sosyal ağlarda, posta hizmetlerinde ve çevrimiçi bankalarda onunla girmeye çalışacak.

Yandex, internette çalınan şifrelerin çeşitli veritabanlarının görünümünü izlediklerini ve bir kişinin aynı karakter kombinasyonunu kullanabileceğinden şüphelenirse, onu önceden zorunlu giriş verileri değişikliğine gönderdiklerini ekledi.

Vkontakte'nin basın servisi, sistemlerinin, kimlik bilgilerini değiştirirken daha önce kullanılmış olan bir harf, sayı ve işaret kombinasyonunun kullanılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Uzmanlar, önemli bilgileri ve parayı kaybetmemek ve şantaj kurbanı olmamak için İnternet kullanıcılarını bir parola seçmede daha sorumlu olmaya çağırıyorlar. En güvenli parola, rasgele sırada büyük ve küçük harflerin ve rakamların ve noktalama işaretlerinin eklenmiş bir kombinasyonudur.


Bu yayınları beğenebilirsiniz