Bir Rus Uzman, Akıllı Telefonun Ölümcül Tehlikeleri Konusunda Uyardı

Bir Rus Uzman, Akıllı Telefonun Ölümcül Tehlikeleri Konusunda Uyardı

 

bir-rus-uzman-akll-telefonun-olumcul-tehlikeler


Samsung firmasının en sık akıllı telefonları patladı. Apple ürünlerinin kullanıcıların elinde patladığı bilinen durumlar da var.

Mobil Araştırma Grubu'nun önde gelen analisti Eldar Murtazin, akıllı telefonlar için orijinal olmayan şarj cihazları ve diğer aksesuarları satın alırken ortaya çıkabilecek ölümcül tehlike konusunda uyardı.

Ona göre, orijinal olmayan şarj cihazları kullanım sırasında tutuşabilir. Bu nedenle, tanıdık olmayan bir satıcıdan satın alınan bir şarj cihazının sahte olduğu ortaya çıkabilir, bu da yalnızca pilin arızalanmasına ve aşınmasına değil, aynı zamanda cihazın tutuşmasına ve bozulmasına da yol açabilir.

Uzman, "Bunlar boş sözler değil, her yıl oluyor ve Rusya'da her yıl birkaç kişi ondan ölüyor" diye uyardı.

Analist ayrıca, bir akıllı telefonun şarj halindeyken banyoda kullanılmasının da tehlike oluşturduğunu vurguladı.

Ayrıca, kullanıcı akıllı telefonunu sökmeye karar verirse tehlike tehdit edebilir.

Kulaklıklar veya kılıflar gibi ucuz akıllı telefon aksesuarları da alerjik reaksiyonlara veya cilt yanıklarına neden olabileceğinden sağlık açısından tehlikeli olabilir.

Aynı zamanda, B&C Agency iletişim ajansının yönetici ortağı Mark Sherman, akıllı telefonun kendisinin tehlikeli olamayacağını, ancak gerçekleşmesi durumunda bunun kullanıcının hatası olabileceğini vurguladı.

Bay Sherman, "Akıllı telefon bozulursa, cihazı kendiniz tamir etmeye çalışmak yerine onu uzmanlara götürmeniz gerekir", diye ekledi.

Daha önce, Entelektüel Rezerv'in ortağı ve yöneticisi Pavel Myasoedov, suyla temasın, bir darbenin veya uzun süreli şarjın bir patlamaya yol açabileceğini söylemişti. Ona göre, çoğu zaman Samsung'un akıllı telefonlarını patlattı, hatta tüm telefonları Galaxy Note 7'yi bir panik dalgasında satıştan geri çağırmak zorunda kaldı. Apple ürünlerinin kullanıcıların elinde patladığı bilinen durumlar da var.

Bu yayınları beğenebilirsiniz